Evaluation criterias

I. Group Threshold for passing
ЦЕЛИ
0.00
Criteria Weight
10.00
Prioritization
1.
Обоснована е връзката между целите на проекта и идентифицираните проблеми и нужди на целевата група по проекта. (10 т.)

Посочени са целите на проекта и са идентифицирани проблеми и нужди на целевата група по проекта, но не е описана взаимовръзката между тях. (5 т.)

Посочени са единствено целите на проекта. (3 т.)
10.00 No
II. Group Threshold for passing
ЦЕЛЕВИ ГРУПИ
5.00
Criteria Weight
15.00
Prioritization
1.
Посочен е общият брой на представителите на целевата група, които ще участват в проекта. 
- Когато целевата група включва различни категории лица, е посочен общият брой лица конкретно за всяка една категория;
- Няма разминаване в броя на представителите на целевите групи в различните части на проектното предложение. (5 т.)

Критерият е изпълнен частично. (3 т.)

Критерият не е изпълнен. (0 т.)
5.00 No
2.
Посочени са специфичните характеристики (в съответствие с описаното в УК)  на целевата група. 
- Когато целевата група включва различни категории лица (участници в неравностойно положение и техните семейства), са посочени специфичните характеристики на всяка категория. (5 т.)

Критерият е изпълнен частично. (3 т.)

Критерият не е изпълнен. (0 т.)
5.00 No
3.
Проблемите и нуждите на целевите групи са идентифицирани и обосновани в контекста на предвидените по проекта дейности.
- Обосновано е по какъв начин заложените дейности отговарят на потребностите (нуждите) на целевата група по проекта и ще разрешат идентифицираните проблеми. (5 т.)

Критерият е изпълнен частично – направена е обосновка само за част от дейностите. (3 т.)

Критерият не е изпълнен. (0 т.)
5.00 No
III. Group Threshold for passing
ДЕЙНОСТИ
27.00
Criteria Weight
45.00
Prioritization
1.
В проектното предложение не се съдържат недопустими дейности. (5 т.)

В случай, че проектното предложение съдържа дори 1 недопустима дейност, критерият се счита за неизпълнен. Недопустимата/ите дейност/и се отстраняват заедно в предвидените за тях разходи. (0 т.)
5.00 No
2.
Всяка от дейностите е подробно описана и е обоснована необходимостта от нейното изпълнение. 
- В случай на партньорство – ясно е описана ролята и участието на всеки един партньор при изпълнението на дейностите, вкл. описание на разходите, необходими за изпълнението на дейността. (10 т.)

Критерият е изпълнен частично - за част от дейностите липсва подробно описание и не е обоснована необходимостта от тяхното изпълнение, както и не е описано ясно участието на партньора/ите при изпълнението на дейностите. (5 т.)

Критерият не е изпълнен. (0 т.)
10.00 No
3.
Времевият обхват на всяка дейност е реалистичен –  предвиден е адекватен времеви ресурс за подготовка*  и изпълнение на дейностите. (5 т.)

Критерият е изпълнен частично. (3 т.)

Критерият не е изпълнен. (0 т.)

* Провеждане на процедури за избор на изпълнител, осигуряване на необходимите за изпълнението стоки/услуги, подбор на лица, извършване на строително-монтажни дейности, придобиване на лицензи/разрешителни/документи и др.
5.00 No
4.
Има логическа последователност в изпълнението на дейностите. (5 т.)

Критерият не е изпълнен. (0 т.)
5.00 No
5.
Изпълнени са изискванията на Условията за кандидатстване по отношение на информацията, която следва да се представи, и са спазени указанията за разписване на дейностите: 
- за всяко лице от целевата група е предвидена индивидуална и комплексна подкрепа, която включва дейности и услуги, улесняващи достъпа до пазара на труда;
- предвидено е сключване на договор за наемане на работа или самонаемане по време или след края на проекта за 10% от представители на целевата група, които са участвали в изпълнението на дейностите по проекта. (20 т.)

Критерият е изпълнен частично, в случай че не е предвидена индивидуална и комплексна подкрепа, която включва дейности и услуги, улесняващи достъпа до пазара на труда. (5 т.)

Критерият не е изпълнен, в случай че не е предвидено сключване на договор за наемане на работа или самонаемане по време или след края на проекта за 10% от представителите на целевата група. (0 т.)
20.00 No
IV. Group Threshold for passing
РАЗХОДИ
5.00
Criteria Weight
20.00
Prioritization
1.
Съответствие на дейности и разходи: 
- Дейностите са обвързани със съответния бюджетен ред, съгласно Указанията за попълване на Формуляра за кандидатстване (6 т.);
и
- Обосновани и описани са лицата, които ще бъдат наети за изпълнението на преките дейности по проекта като е посочен брой лица, длъжност, вид договор,  общата стойност на планираното възнаграждение за съответните лица и на каква база е формирано (2 т.); 
и
- Описани са всички други присъщи разходи, свързани с изпълнението на проектните дейности (2 т.).

За всеки неизпълнен критерий се отнемат съответните точки.

Критерият не е изпълнен като липсва съответствие между дейности и разходи (0 т.).
10.00 No
2.
Съответствие на бюджета с УК:
- Правилно са попълнени и двете части на бюджета – секция „Бюджет“ и секция „Финансова информация – източници на финансиране“, съгласно изискванията в Указанията за попълване на ФК; 
и
- Спазен е форматът на бюджета и не са добавени нови видове разходи; 
и
- Разходите за „Единна ставка“ са точно 40% от разходите за персонал, посочени в раздел І. РАЗХОДИ ЗА ПЕРСОНАЛ; 
и
- В случай че са предвидени възнаграждения, произтичащи от договори за услуга или договори за поръчка по реда на ЗЗД, същите не надвишават 40% от разходите по раздел І. РАЗХОДИ ЗА ПЕРСОНАЛ. (10 т.)

Критерият е изпълнен частично – изпълнени са 2 от посочените в т.IV.2. критерии. (5 т.)

Критерият не е изпълнен и не са спазени изискванията в Условията за кандидатстване и Указанията за попълване на Формуляра за кандидатстване. (0 т.)
10.00 No
V. Group Threshold for passing
РЕЗУЛТАТИ
0.00
Criteria Weight
10.00
Prioritization
1.
Налице е връзка между планираните дейности и резултати и предвидените дейности водят до постигането на заложените индикатори. (5 т.)
 
В случай че е изисквана пояснителна информация относно липсващ/неостойностен индикатор, този критерий се счита за неизпълнен. (0 т.)
5.00 No
2.
В проектното предложение няма разминаване на информацията относно целевите стойности на индикаторите. (5 т.)

В случай че е изисквана пояснителна информация относно  целевите стойности на индикаторите и описаното в останалите части от проекта, критерият се счита за неизпълнен. (0 т.)
5.00 No
70.00
Threshold for passing:
100.00
Max weight total:
The project is funded by the “Technical Assistance” Programme 2021–2027, co-financed by the European Union through the European Regional Development Fund, under project BG16RFTA001-1.003-0001 “Digital transformation in the management of EU funds” and by the “National Recovery and Resilience Plan”, under Investment C10.I11 “Ensuring an adequate information and administrative environment for the implementation of the Recovery and Resilience Plan”.