"ГИД-2004" ЕООД
ЕИК
202590943
ПУБЛИЧНА ПОКАНА №2/04.04.2018г. - „Провеждане на обучение за втора степен на ПК по професия "Оператор в производство на обувни и кожено-галантерийни изделия” ", код 542070, специалност "Производство на кожено-галантерийни изделия", код 5420702“
Услуга
ПМС
Избор с публична покана
12 271.01
04.04.2018
11.04.2018
Обща информация
Провеждане на обучение за втора степен на ПК по професия "Оператор в производство на обувни и кожено-галантерийни изделия", код 542070, специалност "Производство на кожено-галантерийни изделия", код 5420702, допринасящa за изпълнение на договор № BG05M9OP001-1.019-0074-С01, „Гъвкава заетост и обучения за по-добри работни места в "ГИД-2004", с бенефициент „ГИД 2004“ ЕООД, финансиран по Оперативна програма “Развитие на човешките ресурси” 2014-2020 и Европейския социален фонд, схема за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ № BG05M9OP001-1.019, „Гъвкави възможности за заетост и обучения в предприятия с променлив интензитет на дейността”.
Място на изпълнение на проектните дейности е гр. Пловдив.
Възложителят по настоящата процедура „ГИД-2004“ е българска компания, основана през 2013г. Основната дейност на предприятието е производство на облекло, като преобладава производството на работно облекло. Дружеството осъществява дейността си в нает, оборудван производствен цех, намиращ се в гр. Пловдив. В цеха са създадени добри условия на труд за работниците. Персоналът, който ще се обучава е зает по трудов договор 5 работни часа дневно.
Бенефициентът ще осигури подходяща база за провеждане на практическите занятия и подходящо учебно помещение за теория. Учебните графици могат да предвиждат провеждане на учебни занятия в работни дни (при спазване изискванията за продължителност на учебните часове за ден, посочени в публичната покана), както и в почивните дни, при спазване изискванията на Кодекса на труда за междудневни и междуседмични почивки на лицата.
Цел
Чрез обучението по професия "Оператор в производство на обувни и кожено-галантерийни изделия"”, код 542070, специалност "Производство на кожено-галантерийни изделия", код 5420702 се цели повишаване квалификацията на новонаетите и заетите лица в предприятието и осигуряване на умения за производство на нововъведен продукт - кожени чанти с бродерия.
В обучениeтo ще се включат 20 лица, заети в дружеството, които в рамките на дейност 2 са преминали на гъвкаво работно време при 5-часов работен ден.
Изисквания към обучението
- Да е с продължителност 660 часа, с превес на практическите занятия.
- Да се провежда при минимална продължителност на ден - 6 часа, предвид изискването на указанията за кандидатстване, с оглед получаване на стипендии от лицата, които са били безработни и неактивни.
- Максимална допустима единична цена за лице е 1 200 лв.
- Обучаемите ще бъдат разпределени на групи от 10 участника, с оглед качественото протичане на учебния процес.
- След успешното полагане на изпити обучените лица следва да придобият свидетелства за придобита степен на професионална квалификация по съответната професия.
- Да се представи учебна програма, съгл. изискванията на НАПОО и учебен план-график по теми, брой учебни часове за всяка тема, ползвани методи на обучение, наименование и квалификации на преподавателите, описание-спецификация на учебните материали и пособия, които ще се ползват и/или раздадат на обучаемите, като се направи изрично уточнение кои материали остават за обучаемите.
- Да се раздадат учебни материали и пособия на обучаемите. Кандидатът следва да приложи спецификация.
Основни резултати от обучението
- Общо 20 лица придобили знания и умения, и свидетелства за придобита степен на професионална квалификация по специалност "Производство на кожено-галантерийни изделия" (100% от включените в обучение лица);
- Повишаване качеството на работната сила в едно шивашко дружество и създаване условия за кариерно развитие и устойчива заетост на 20 обучени лица.
Да
Да
Прикачени документи
| Описание | Файл |
|---|---|
| решение |
1 решение №2 обучение ГИД.pdf Свали |
| публична покана |
2 публична покана обучение ГИД.doc Свали |
| методика |
3 методика за оценка обучение ГИД.doc Свали |
| оферта |
4 оферта обучение ГИД.doc Свали |
| изисквания към офертите |
5 изисквания оферти ГИД.doc Свали |
| списък - услуги |
6 списък услуги ГИД.doc Свали |
| декларация - кандидат |
7 декларация кандидата ГИД.doc Свали |
| проект на договор |
8 проект на договор ГИД.docx Свали |
Разяснения
| Описание | Дата на публикуване | Файл |
|---|---|---|
| скан комисия обучение 2 | 16.01.2018 |
скан комисия обучение 2 ГИД.rar Свали |
Обособени позиции
| Обособена позиция | Брой подадени оферти |
|---|---|
| Провеждане на обучение за втора степен на ПК: код 542070 и код 5420702 | 1 |
