Критерии за оценка

I. Група
КРИТЕРИИ ЗА АДМИНИСТРАТИВНО СЪОТВЕТСТВИЕ
Критерий Води до отхвърляне
1.
Проектното предложение е получено до 20.12.2016 г., 18 ч. по електронен път през ИСУН
Да
2.
Използван е формулярът за кандидатстване за конкретната процедура
Да
3.
Формулярът за кандидатстване в ИСУН е попълнен коректно (на български или английски език съгласно изискванията на съответните полета) и съдържа цялата необходима информация за оценка на проектното предложение (попълнени са всички приложими полета от формуляра за кандидатстване)
Да
4.
Заедно с формуляра за кандидатстване са подадени всички документи съгласно т. 25 от Насоките за кандидатстване:  
1. Финансова обосновка на бюджета на проекта и приложения към нея;
2. Декларация по чл. 26, ал. 2 от ЗС и чл. 20, § 2 от Регламент (ЕО) № 223/2009 на Европейския парламент и на Съвета от 11.03.2009 г. относно европейската статистика;
3. Декларация на Кандидата;
4. Декларация за партньорство (ако е приложимо);
5. Писмо за подкрепа от съответния първостепенен разпоредител – в свободен формат (ако е приложимо).  
6. Документ за оправомощаване (ако е приложимо).
7. Документ за утвърждаване на проектното предложение от председателя на Държавна агенция „Електронно управление“ и обосновка за извършените промени в дейностите и/или индикаторите спрямо предвиденото в Пътната карта за изпълнение на Стратегията за развитие на електронното управление в Република България за периода 2016-2020 г. (ако е приложимо).
Да
5.
Формулярът за кандидатстване и всички декларации са подписани с универсален електронен подпис от ръководителя на административната структура – кандидат или от оправомощено от него за целта лице, в съответствие с Насоките за кандидатстване.
Да
II. Група
КРИТЕРИИ ЗА ДОПУСТИМОСТ НА БЕНЕФИЦИЕНТ/ПАРТНЬОР
Критерий Води до отхвърляне
1.
Кандидатът е допустим бенефициент съгласно Насоките за кандидатстване
Да
2.
Партньорът/ите е/са допустим/и, съгласно Насоките за кандидатстване
Да
3.
Бенефициентът разполага с достатъчен капацитет  за изпълнение на проекта съгласно Насоките за кандидатстване
3.1 Административен  – екипът за изпълнение на проекта е съобразен със спецификата и обема на заложените дейности  по проекта 
3.2 Финансов  - Бенефициентът може да осигури необходимото финансиране за изпълнение на дейностите по проекта
3.3 Оперативен  – Кандидатът има опит в изпълнение на дейности, сходни на проектните  и/или в управление и изпълнение на проекти, финансирани от различни донори
Да
III. Група
КРИТЕРИИ ЗА ДОПУСТИМОСТ НА ПРОЕКТНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ
Критерий Води до отхвърляне
1.
Проектното предложение отговаря на изискването за минимален и максимален размер на финансиране според Насоките за кандидатстване
Да
2.
Проектното предложение пряко допринася към преодоляване на основните предизвикателства, идентифицирани в Стратегията за електронно управление в Република България за периода 2014 – 2020 г. и Пътната карта за изпълнение на Стратегията за развитие на електронното управление в Република България 2016-2020 г., и има принос (ако е приложимо) към други стратегически документи и/или е в съответствие с/изпълнение на национални нормативни актове и актове от правото на ЕС (ако е приложимо). 

Проектът е включен в първия етап на Пътната карта за изпълнение на Стратегията за развитие на електронното управление в Република България за периода 2016-2020 по Приоритетна ос 1 „Административно обслужване и е-управление“ на ОПДУ.
Да
3.
Общата цел на проекта съответства на една от целите на процедурата
Да
4.
Специфичната/ите цел/и на проекта са ясно дефинирани във връзка с постигане на общата цел
Да
5.
Проектното предложение съответства на изискванията за максимален срок за изпълнение, съгласно т. 19 от Насоките за кандидатстване
Да
6.
Проектното предложение съответства на приложимите хоризонтални политики на ЕС
Да
7.
Проектните дейности са допустими, съгласно изискванията на Насоките за кандидатстване
Да
8.
Планирани са резултати по дейностите и индикатори, които съответстват на изискванията на Насоките за кандидатстване. Проектното предложение включва всички приложими индикатори, посочени в т. 8 от Насоките за кандидатстване.
Да
9.
Разходите за изпълнение на проекта са допустими, съгласно изискванията на Насоките за кандидатстване.
Да
IV. Група
КРИТЕРИИ ЗА ТЕХНИЧЕСКА И ФИНАНСОВА ОЦЕНКА
Критерий Води до отхвърляне
1.
Проектното предложение ще допринесе за постигне на поне една от целите на процедурата, посочени в Насоките за кандидатстване
Да
2.
Проектното предложение е насочено към част от целевите групи по процедурата, като допринася за удовлетворяване на идентифицираните нужди.
Да
3.
Проектното предложение демонстрира ясна връзка между цели, дейности и резултати 

Дейностите  са подходящи и съобразени с целите и очакваните резултати. Предвиденият начин за изпълнение на дейностите е законосъобразен и в съответствие с принципа за добро финансово управление. Бенефициентът е представил ясно описание и изчерпателна обосновка на дейностите.
Да
4.
Проектното предложение съдържа ясно дефинирани резултати от изпълнението на дейностите, които ще доведат до постигане на целевите стойности на заложените  индикатори.
Да
5.
Планът за изпълнение е реалистичен и осъществим 

Периодът за изпълнение на всяка дейност е реалистичен. Налице е логическа последователност в изпълнението на дейностите. Изпълнението на дейностите е  разпределено във времето балансирано (т.е. няма голямо струпване на дейности в отделен/и период/и), като бенефициентът е отчел адекватно времето, необходимо за възлагане на обществени поръчки по реда на ЗОП.
Да
6.
Проектното предложение съдържа ясен бюджет, който отговаря на предвидените дейности

Налице е ясна връзка между бюджета и дейностите по проекта. Заложените разходи за изпълнение на проекта са необходими за постигане на планираните резултати.
Да
7.
Съотношението между очакваните разходи и планираните резултати е оптимално

Финансовата обосновка е достатъчна и доказва съответствието на планираните разходи с реалните пазарни цени, съгласно изискванията на Насоките за кандидатстване.
Да
8.
Проектът ще осигури трайно въздействие върху целевите групи
Да
9.
Планираните резултати са устойчиви:
 -	Финансово (Необходимо ли е финансиране след края на проекта? Как ще бъде осигурено?); 
-	Институционално (Структурите/администрациите ще позволят ли дейностите/резултатите да продължат да съществуват след края на проекта ? Ще има ли "собственост" върху резултатите от проекта?);
 -	На ниво политика (където е приложимо) (Какъв ще бъде структурният ефект/въздействие от проекта - например ще доведе ли до усъвършенстване на законодателството, кодекси за поведение, методи и т.н.?);
 -	Екологична устойчивост: (Проектът ще има ли положително/ неутрално въздействие върху опазването на околната среда, изменението на климата и защитата на зоните от НАТУРА 2000?)
Да
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.