Archive of advertisements for collecting offers

On this page you can see the tender, the deadline and all the documents required for submission. If you have not accessed the system through a profile, the functionality for creating a new offer is not available. In order to create and submit an offer, you need to be logged in or to create a profile from the "Login" menu

ЕКОМААТ ООД
ЕИК
130561969
Услуга с предмет "Извършване на  аналитично - химически и молекулярно-биологически дейности, свързани със създаване на иновативна система "RoseProInn" от екстракти от български рози Дамасцена и рози Алба.
Услуга
ПМС
Избор с публична покана
67 490.53
17.11.2025
01.12.2025
Възлагането на външен изпълнител ще се извърши чрез провеждане на процедура чрез Избор с публична, съгласно разпоредбите на ЗУСЕФСУ и указнията на УО. Публичната покана ще бъде с една обособена позиция, но  с две основни дейности/задачи взаимно свързани  и зависещи една от друга. Дейностите са както следва:
1. Аналитично-химически дейности по създаване на подходяща методология за химичен анализ на състава и проследяване на характеристиките на експерименталните образци, на база на които ще се подберат най-удачните технологични схеми и най-целесъобразните образци за комбиниране в Иновативния комплекс. 
и 
2. Молекулярно-биологически дейности по оптимизиране и прилагане на методология за адекватно тестване и доказване на нужните характеристики на образците.
Ще бъдат оптимизирани и прилагани различни in-vitro молекулярно-биологически похвати за изследване на биобезопасността, като разновидности на MTT теста и BALB/c 3T3 NRU теста с подходящи за целта клетъчни линии. Ще се изследва биологична активност по отношение на забавяне на стареенето с клетки на кожата и измерване на ензимни активности като маркер на стареенето. Ще бъде проследен антиоксидантния потенциал на изследваните образци в живи клетки, което е надграждане на химическите тестове и по-обективен метод за доказването й. Ще се изследва антигенотоксичната активност, както и поведението на образците при облъчване със симулирана слънчева светлина, за фотобезопасност фотопротективни ефекти.  
Yes
No

Attached documents

Description File
Публична покана

Публична покана - П..docx

Download
Изисквания към офертите

Изисквания към офертите - П.docx

Download
Образец на оферта

Образец на Oферта - П.docx

Download
Методика за комплексна оценка

Методика за комплексна оценка - П.docx

Download
Техническа спецификация към публичната покана

ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ-П.docx

Download
Декларация на кандидата

Образец на Декларация на кандидата.docx

Download
Образец на договор

Договор.docx

Download

Differentiated positions

Lot Submitted offers count
"Извършване на аналитично - химически и молекулярно-биологически дейности, свързани със създаване на иновативна система "RoseProInn" от екстракти от български рози Дамасцена и рози Алба.” 1
The project is funded by The technical assistance fund, financed by the financial mechanism of the EEA and the Norwegian financial mechanism 2014-2021