Archive of advertisements for collecting offers

On this page you can see the tender, the deadline and all the documents required for submission. If you have not accessed the system through a profile, the functionality for creating a new offer is not available. In order to create and submit an offer, you need to be logged in or to create a profile from the "Login" menu

ИНТЕРКОНСУЛТ БЪЛГАРИЯ ООД
ЕИК
121026857
Консултанстки услуги за изследване и прецизиране на функционалните и нефункционални изисквания на системата
Услуга
ПМС
Избор с публична покана
45 914.01
27.09.2018
08.10.2018
Ще бъде проведена процедура за избор на изпълнител за консултантски услуги за изследване и прецизиране на функционалните и нефункционални изисквания на системата. Продедурата ще бъде проведена съгласно приложимото законодателство. (1-3 месец)
С избрания изпълнител ще бъде сключен договор.
Целта да услугата е да бъдат изследвани изисквания и потребности на различни видове потенциални потребители на системата с цел да се определят оптималните функционални изисквания, набора от услуги, които системата трябва да предоставя и тяхната спецификация, да бъдат дефинирани всички функции, които потенциалният потребител очаква. Процесът по определяне на изискванията към софтуерната система има за задача да установи какви конкретни услуги трябва да предоставя на различните типове потребители и какви са ограниченията, при които тя работи или бива разработвана. Спецификацията на функционалните изисквания трябва да бъде пълна и консистентна, т. е. трябва да бъдат дефинирани всички функции, които потребителят очаква и отделните изисквания не трябва да си противоречат.
Необходимо е също да бъдат дефинирани нефункционалните изисквания на системата. Те дефинират ограниченията върху системата или процеса на разработка. Това са изисквания към продукта - те определят поведението на продукта (изисквания за ефективност, надеждност, производителност), организационни изисквания (произтичат от  процедури и политики), външни изисквания (изисквания за съвместимост, юридически изисквания - закони, наредби, правилници и др.). Нефункционалните изисквания включват анализ на надеждност, технически параметри на натоварване, данни (концептуален модел на данните, обмен на данни с външни приложения).
Избраният изпълнител следва да направи проучване и да анализира набора от базови и допълнителни потребности на целевите групи по проекта. Дефинирането на обхвата и съдържанието на специфичните потребности ще залегне в основата на разработването на функционалностите и възможностите за надграждане.
Резултатите от извършената услуга ще бъдат използвани за целите на разработвания иновативен продукт. Резултатите от услугата са ключово значими за да може разработваното решение да бъде полезно, използваемо да притежава функционалности, които да са в съответствие с потребостите на конктретния потребител. След приемане на услугата ще бъде подписан приемо-предавателен протокол.
Yes
Yes

Attached documents

Description File
Публична покана

1_Prilojenie 3.2_Publichna_pokana_PMS 160.pdf

Download
Техническа спецификация

2_Tehnicheska specifikaciq.pdf

Download
Методика за оценка

3_Metodika za ocenka.pdf

Download
Образец на оферта

4_Prilojenie 3.4_Oferta_PMS 160.pdf

Download
Образец на декларация на кандидата по чл. 12, ал.1, т.1 от ПМС 160/1.07.2016

5_Prilojenie 3.7_Declaracia_ZUSESIF_PMS 160.pdf

Download
Проект на договор

6_Proekt na dogovor.pdf

Download
Изисквания към оферти

7_Prilojenie 3.3_Iziskvania_oferti_PMS 160.pdf

Download

Explanations

Description Publication date File
Решение за прекратяване 28.05.2018

Решение за прекратяване 0110-04_22.11.2018.pdf

Download

Differentiated positions

Lot Submitted offers count
Консултанстки услуги за изследване и прецизиране на функционалните и нефункционални изисквания на системата 6
The project is funded by The technical assistance fund, financed by the financial mechanism of the EEA and the Norwegian financial mechanism 2014-2021