Отворена процедура за кандидатстване

В тази страница имате възможност да разгледате всички публикувани разяснения по процедурата за кандидатстване. Ако не сте достъпили системата чрез потребителски профил, не можете да подавате искане за разяснение. За да създадете и подадете такова е необходимо да влезете в системата или да създадете потребителски профил от менюто " Вход ".

Рег. номер Въпрос Разяснения
BG-RRP-11.019-Q008 (09.10.2024 г.)
Отговаря ли на условията за допустимост провеждане на театрален спектакъл в гр. Берлин на сцената на берлински театър, без обаче самият спектакъл да бъде част от по-голям фестивал или форум? Имаме покана от местна немска организация, която желае да популяризира нашия спектакъл, но събитието, което организира се провежда за първи път?
Схемата има за цел представяне на завършени български продукции (или европейски копродукции с българско участие) в областта на изкуство в платформите на отворените пазари за изкуства в ЕС, на международни форуми, чуждестранни сцени, фестивали и събития. Това може да включва участия във фестивали, европейски форуми, платформи за споделяне на изкуство и др. С предимство се ползват утвърдени платформи с доказано високо качество и разнообразни публики.
BG-RRP-11.019-Q007 (08.10.2024 г.)
Здравейте. Моля за разяснение във връзка със следното: Процедура 019 Схема за безвъзмездна помощ с две сесии „Български продукции от сектора на КТИ в платформите на отворените пазари за изкуства в ЕС“, дава следното определение за завършена продукция:
„Завършена продукция“ означава завършено професионално произведение, което е имало своята премиера/представяне на територията на България. С предимство се ползват продукции, които са получили награди, номинации, селекции, широко медийно отразяване и позитивна обществена рецепция. 
Допустимо ли ще бъде в проектното предложение за опишем културен продукт, който вече е създаден, но все още не е имал публично представяне. Публичното представяне се планира да се осъществи май месец 2025г. - вероятно по време на изпълнението на проекта, в случай, че спечелим финансиране. 
Към момента не виждаме да има изискване за доказване на това представяне и на това, че вече съществува продукцията. Реално в проектното предложение длъжни ли сме да представим доказателство, че този културен продукт съществува и сме го представили, или е допустимо да планираме представянето му, което са съвпадне с изпълнението на проекта?
Съгласно УК  т.4. „Обща цел на процедурата“ т. 8.1. „Условия за допустимост на дейностите по инвестицията“ е посочено и дефинирано, че схемата има за цел представяне на завършени български продукции със съответната дефиниция с включена премиера/представяне на територията на Р България
BG-RRP-11.019-Q006 (20.09.2024 г.)
Здравейте, моля да потвърдите крайния срок за кандидатстване.
Благодаря!
Съгласно УК по процедурата:
„Краен срок за кандидатстване:  
Първа сесия: 30.09.2024 г.; 17:00 ч.
Втора сесия: 31.10.2024 г.; 17:00 ч. „
На 30.09.2024 изтече крайния срок по 1-ва сесия, съответно в момента тече прием по втора сесия. 
Допълнителна информация може да получите от секция „НОВИНИ“ на страницата на Национален фонд „Култура“ -  https://ncf.bg/bg/novini/izteche-srokyt-za-kandidatstvane-po-pyrva-sesija-po-procedura-bg-rrp-11-019/531
BG-RRP-11.019-Q005 (13.09.2024 г.)
Здравейте!
Моля за отговор на следните два въпроса:
1. Допустим ли е чуждестранен партньор по схемата?
2. Ако екипът за изпълнение е по-голям от 45 човека, допустимо ли е останалите членове да не се вписват във ФК, а само в Приложения 6 и 7?

Благодаря!
1. Допустимите партньори по процедурата следва да отговарятят на изискванията по т.6 от УК
2. С оглед намаляване на административната тежест за кандидатите е допустимо в т. 9 от ФК да не бъдат въвеждани данни за лицата свързани с представянето и/или адаптирането на културния продукт на отворен пазар, като  Приложения 6 и 7 остават задължителни за попълване съглано УК.
BG-RRP-11.019-Q004 (07.09.2024 г.)
Здравейте,

Може ли да поясните Критерии за оценка

"2.		Дейностите по предложението за изпълнение на инвестицията се изпълняват само на територията на държави-членки на Европейския съюз, без територията на Република България. 	0
0
	ИСМ-ИСУН 2020, раздел НПВУ, Формуляр за кандидатстване, секция „Основни данни“"

Въпросите ни са:
1. В Основни данни не се допуска въвеждане на населени места извън България. Как да въведем друга държава?

2.  Като български организации е нормално да имаме подготвителни дейности на територията на страната, включително непреки разходи. Те са в списъка на допустимите разходи и включват материали, превод, застраховки, изработка на рекламни материали и пр. Нужно ли е да организираме всички дейности с доставчици, които не са български компании? Моля за пояснение на това изискване. 




Моля, запознайте се със запис от проведеното обучение в сайта на НФК, раздел НПВУ, линк: 

https://ncf.bg/bg/novini/zapis-ot-obuchenie-za-rabota-s-isun-procedura-bg-rrp-11-019-provedeno-na-04-09-2024-g/521
Проектът се финансира от Оперативна програма „Добро управление”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.
В изпълнение на проект BG05SFOP001-4.002-0003 „Повишаване на ефективността и ефикасността на Централното координационно звено“.