BG-RRP-11.020-Q049 (03.10.2024 г.)
|
Здравейте,
Въпреки двукратното изпращане на нашето запитване, (Въпрос 28 от 13.09.24 и Въпрос 46 от 01.10.24) не получаваме отговор на следните въпроси:
1. Допустимо ли е промотиране на културния продукт в страни извън ЕС?
2. Има ли изискване за датата на регистрация на кандидата/партньора (да е регистриран от поне 3 години), предвид това, че в списъка с документи, които се подават на етап кандидатстване се изискват отчетите за последните 3 финансови години? И в този смисъл, допустим кандидат/партньор ли е НПО, което е регистрирано в края на 2022 г.?
Надяваме се на отговор от Ваша страна!
|
Публикувани са отговори на въпроси BG-RRP-11.020-Q046 и BG-RRP-11.020-Q028:
1. Съгласно раздел „Териториален обхват“ от
Условията за кандидатстване, предложенията за
изпълнение на инвестиция по процедурата се
изпълняват на територията на Република България
и задължително и на територията на държави-членки на Европейския съюз.
2. Допустими са кандидати осъществявали дейности свързани с развитие на културни продукти минимум една година през последните три календарни години: 2021, 2022, 2023г.
|
BG-RRP-11.020-Q048 (02.10.2024 г.)
|
Здравейте. Във връзка с публикувано от Вас разяснение, цитирам: "Опитът на физическото лице, което е собственик или е в управлението на ЮЛ/ЕТ се взима предвид при оценката.". Това означава ли, че ако кандидатстващата организация (фирма) няма поне 1г. опит и не може да докаже такъв, но от друга страна собственикът/управителят има опит и може да го докаже (повече от 1г.), кандидатът (фирмата) ще е допустим кандидат?
|
Допустимите кандидати са посочени в т. 6 на УК.
Кандидатът преценява дали да кандидатства като
юридическо лице или като физическо лице.
При подадена кандидатура от ЮЛ (осъществявало
дейности свързани с развитие на културни продукти минимум една година през последните три календарни години: 2021, 2022, 2023г), опитът на физическото/ките лице/а: собственик/ци/, съсобственик/ци/, управител/и, ще се признае по отношение на т. 2 от Критерии за оценка на допустимост от Приложение 9.
|
BG-RRP-11.020-Q047 (02.10.2024 г.)
|
Здравейте,
Имам следния въпрос:
По проекта искаме да създадем детска книжка и анимационна поредица към нея. Съответно разходи за печат на книгата и за създаване на анимацията ще бъдат извършени от подизпълнители като външна услуга. Къде в бюджета следва да се заложат този тип разходи?
|
Съгласно т.1.1 „Разходи за, привличане на специалисти, извършване на анализи и проучвания, провеждане на семинари, лекции, дискусионни форуми и др.» от раздел 10.2. от УК разходите са допустими. Същите се посочват във ФК, т. 7, I. РАЗХОДИ ЗА ДЕЙНОСТИ, ред 1.“Разходи за, привличане на специалисти, извършване на анализи и проучвания, провеждане на семинари, лекции, дискусионни форуми и др. ( ПО: BG-RRP-11 , фонд: МВУ ).» Разходите за печат, предпечат и дизайн, могат да се заложат и в т. 8. Разходи за превод на културния продукт, свързани с представянето му на международно или европейско културно събитие, за субтитри, придружаващи аудио и видео материали, целящи подпомагане на възприемането на културния продукт, дизайн, художествено оформление и/или редакция на преводните и/или рекламните материали, пряко свързани с представяния културен продукт на европейско или международно събитие ( ПО: BG-RRP-11 , фонд: МВУ )»
Поставянето на допустими по същество разходи в неточен бюджетен ред, няма да доведе до отхвърляне. В страницата на НФК е достъпно видео за попълване на формуляра в ИСУН.
|
BG-RRP-11.020-Q046 (01.10.2024 г.)
|
Здравейте,
Имаме изпратено запитване към Вас от дата 13.09.2024, Въпрос 28, но все още нямаме отговор, а виждаме, че сте отговорили на доста въпроси, зададени след нашия.
Моля, отговорете на нашия въпрос, тъй като е от особено значение за идеите, които имаме.
Изпращам въпроса отново:
З
дравейте, Имаме следните въпроси: 1. Допустимо ли е промотиране на културния продукт в страни извън ЕС? 2. Има ли изискване за датата на регистрация на кандидата/партньора (да е регистриран от поне 3 години), предвид това, че в списъка с документи, които се подават на етап кандидатстване се изискват отчетите за последните 3 финансови години? И в този смисъл, допустим кандидат/партньор ли е НПО, което е регистрирано в края на 2022 г.? 3. В условията за кандидатстване е посочено, че културните продукти следва да са "достъпни за обществеността безвъзмездно". Има ли срок за това ограничение? Срокът на изпълнение на проекта? Срок от 3 или 5 години след изпълнението на проекта? Например, ако културният продукт е книга, допустимо ли е след приключване на проекта тя да се предлага в търговската мрежа? Благодарим Ви за отделеното време!
|
1. Съгласно раздел „Териториален обхват“ от Условията за кандидатстване, предложенията за изпълнение на инвестиция по процедурата се изпълняват на територията на Република България и задължително и на територията на държави-членки на Европейския съюз.
2. Допустими са кандидати осъществявали дейности свързани с развитие на културни продукти минимум една година през последните три календарни години: 2021, 2022, 2023г.
3. Съгласно УК не се допуска под никаква форма реализиране на печалба от дейности, за които се предоставят безвъзмездни финансови средства /съгласно 10.3. Недопустими разходи/. В съответствие с чл. 192, пар. 2 от Регламент (ЕС, ЕВРАТОМ) № 2018/1046 г. В допълнение: разгледайте отговорът на въпрос: BG-RRP-11.020-Q005/31.08.2024
|
BG-RRP-11.020-Q045 (30.09.2024 г.)
|
Здравейте,
Във връзка с условията за допустимост на кандидатите и партньорите по процедура BG-RRP-11.020 - Схема за безвъзмездна помощ в две сесии „Създаване на български продукции и копродукции в сектора на КТИ и промотирането им на европейските и международни пазари за изкуства“, моля Ви за отговор на следните въпроси:
1. Допустимо ли е община да бъде кандидат и/или партньор по настоящата процедура?
2. Допустимо ли е читалище, регистрирани на територията на Република България, съгласно Закона за народните читалища, да бъде кандидат и/или партньор по настоящата процедура?
Благодаря Ви за съдействието!
|
Отговор 1: Допустимите кандидати са посочени в т. 6 на УК. Предстоят процедури, в които допустими кандидати ще са общините.
Отговор 2: Допустимите кандидати са посочени в т. 6 на УК, част от които са: „4.Лица, осъществяващи дейност като частни културни организации, учредени съгласно Закона за народните читалища”.
|