Преглед на обява за събиране на оферти

В тази страница имате възможност да разгледате обявата, крайния срок и всички документи, необходими за подаването. Ако не сте достъпили системата чрез потребителски профил, функционалността за създаване на нова оферта не е достъпна. За да създадете и подадете оферта е необходимо да влезете в системата или да създадете потребителски профил от менюто "Вход"

"ТАРА СИСТЕМС" ЕООД
ЕИК
202333450
Въвеждане на интегрирани ИКТ системи в предприятието „ТАРА СИСТЕМС“ ЕООД, включващи следните обособени позиции:
ОП1: Интегрирани ИКТ системи, вкл.:
1. Въвеждане на Система за управление на взаимоотношенията с клиенти (CRM система);
2. Въвеждане на модул/система за управление на складовото стопанство (WMS).
ОП2: Системи за архивиране и управление на информацията, вкл.:
1.	Изграждане на система за архивиране на информация
2.	Изграждане на система за управление на съхранението и споделянето на информация
Услуга
ПМС
Избор с публична покана
32 662.85
28.08.2026
04.09.2026
Формулирането на предмета на процедурата е извършено въз основа на преценка на функционалната, технологичната и икономическата свързаност между внедряваните ИКТ решения, в съответствие с чл. 2, ал. 6 от ПМС № 4/2024 и указанията на Управляващия орган на ПКИП за определяне предмета на процедури при възлагане на ИКТ решения и услуги.
Предметът е разделен на две обособени позиции с оглед на различния характер и начин на предоставяне на включените решения. Системите по ОП1 (CRM и WMS) се внедряват като облачна услуга (SaaS), хоствана и поддържана в инфраструктурата на доставчика, докато системите по ОП2 (архивиране и управление на съхранението и споделянето на информация) се изграждат в локалната среда на предприятието върху общ виртуален сървър.

ЗА ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ 1:
Двете системи (CRM и WMS) са функционално и технологично неделими и се внедряват като единна облачна услуга (SaaS) върху обща платформа и споделена база данни. Клиентската заявка за изработка на въздуховоди и вентилационни аксесоари (често по индивидуални проектни размери и конфигурации), регистрирана в CRM системата, задейства незабавна проверка и резервиране на необходимите суровини (листова ламарина с различни дебелини и размери), полуфабрикати и готова продукция в WMS системата, както и планиране на материалните потоци за производството. Обратно – движението и наличностите на суровините, полуфабрикатите и готовите изделия, проследявани в реално време от WMS системата през отделните етапи на производствения процес, се отразяват автоматично в CRM системата, което позволява точно определяне на сроковете за доставка, обслужване на различните клиентски сегменти (строителни компании, инсталатори, търговци на ОВКВ оборудване, промишлени предприятия и крайни клиенти) и коректно следпродажбено и гаранционно обслужване на конкретно доставените изделия.
Тази верига от автоматизирани процеси изисква непрекъснат двупосочен обмен на данни между двете системи. Поради тясната функционална и технологична взаимозависимост и необходимостта от непрекъснат обмен на данни, двете системи трябва да се изпълнят от един изпълнител като напълно интегрирани решения. Разделното възлагане би създало риск от несъвместимост, невъзможност за установяване на отговорност при технически проблеми и затруднения при поддръжката.

ЗА ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ 2:
Двете системи в обхвата на тази обособена позиция – системата за архивиране на информация и системата за управление на съхранението и споделянето на информация – са функционално и технологично взаимосвързани и формират единно решение за защита, съхранение и контролиран достъп до информационните активи на „ТАРА СИСТЕМС“ ЕООД.
Системите ще се изграждат върху общ виртуален сървър, което осигурява оптимизирано използване на ресурса и ефективна интеграция. Виртуалният сървър не изисква допълнителни инвестиции в хардуер и денонощна техническа поддръжка на място, а администрирането и възстановяването при инцидент се извършват отдалечено, без да се нарушава непрекъснатостта на производствения процес. Системата за съхранение и споделяне управлява централизирано достъпа и движението на информацията между отделите, а системата за архивиране автоматично архивира същата тази информация и осигурява възстановяването ѝ. Архивирането се интегрира с централизираното управление на достъпа, така че архивираните данни да са защитени по единен модел на права и да се поддържа общ журнален запис. 
Поради общата инфраструктурна основа (общ виртуален сървър), споделената информационна среда и техническата взаимозависимост на функционалностите по достъп, споделяне и архивиране, двете системи следва да се изпълнят от един изпълнител като интегрирано решение. Разделното им възлагане би довело до несъвместимост, дублиране на инфраструктурния ресурс и невъзможност за установяване на отговорност при технически проблеми.
Да
Не

Прикачени документи

Описание Файл
Тръжни документи

TARG_Tara Systems_28.08.7z

Свали

Обособени позиции

Обособена позиция Брой подадени оферти
ОП1: Интегрирани ИКТ системи, вкл.: 1. Въвеждане на Система за управление на взаимоотношенията с клиенти (CRM система); 2. Въвеждане на модул/система за управление на складовото стопанство (WMS). 0
ОП2: Системи за архивиране и управление на информацията, вкл.: 1. Изграждане на система за архивиране на информация 2. Изграждане на система за управление на съхранението и споделянето на информация 0
Проектът се финансира от програма „Техническа помощ” 2021-2027, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие, в изпълнение на проект BG16RFTA001-1.003-0001 „Дигитална трансформация при управлението на средствата от ЕС и от Националния план за възстановяване и устойчивост, в изпълнение на Инвестиция C10.I11 „Осигуряване на адекватна информационна и административна среда за изпълнение на Плана за възстановяване и устойчивост.